Głównym atutem myślęcińskiego Ośrodka „Pod aniołami” jest jego urokliwe położenie pośród różnorodnie ukształtowanych terenów Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku tuż obok Hotelu Restauracji „Pałac” i Ogrodu Botanicznego. Mieści się przy ulicy Konnej 10. Otwarty został w 1982 roku, a od 1991 roku zajmuje się także hipoterapią osób niepełnosprawnych. Operatorem jest Caritas Diecezji Bydgoskiej.
Ośrodek posiada hipodrom, padoki, stajnie z boksami dla 60 koni, powozownię oraz dwie kryte ujeżdżalnie. Daje to możliwość organizowania zawodów w skokach przez przeszkody i w powożeniu zaprzęgami, ale przede wszystkim stwarza warunki do korzystania z nauki jazdy konnej. Organizowane są tutaj także obozy jeździeckie, rajdy konne oraz biegi myśliwskie.
Myślęciński Ośrodek Rekreacji Konnej prowadzi też pensjonat dla koni prywatnych. Jeśli zatem jesteś posiadaczem konia, a nie masz własnej stajni, opiekę nad zwierzęciem możesz zlecić fachowcom z Ośrodka, umieszczając konia w prowadzonym tu pensjonacie.
Ośrodek ma także propozycję dla przyszłych nowożeńców! Osoby, które planują ślub mogą skorzystać z eleganckiego landa, którym z prawdziwą pompą wjadą „na nową drogę życia”. W Ośrodku można je wynająć, a młodą parę w wyznaczone miejsce poprowadzi elegancki woźnica.
ORK oferuje też m.in.: przejażdżki bryczkami, kuligi, pogonie za lisem (tzw. Hubertus), pokazy jeździeckie, rajdy konne, oprowadzanie na kucyku oraz organizację imprez okolicznościowych przy ognisku.
NASZA KADRA
Urszula Żurek – nasz niezłomny instruktor a zarazem koordynator Ośrodka. Pierwszy raz wsiadła na konia 25 lat temu. Zootechnik, technik weterynarii, absolwentka podyplomowego kierunki Hodowla Koni i Jeździectwo. Od 2014 roku doktor nauk rolniczych w dyscyplinie zootechnika.
Małgorzata Górniewicz - pedagog, hipoterapeutka, instruktor jazdy konnej, instruktor gimnastyki korekcyjnej, I st. integracji, w Ośrodku koordynator hipoterapii. Od 1995roku zawodowo i społecznie związana z hipoterapią, praktyk i teoretyk, od roku 2000 aktywny członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Hipoterapeutycznego, od 2006 prezes Oddziału Kujawsko-Pomorskiego PTHip. Za działania na rzecz polskiej hipoterapii odznaczona brązową i srebrną odznaką Polskiego Towarzystwa Hipoterapeutycznego, koordynator i realizator wielu projektów hipoterapeutycznych dla przedszkoli i organizacji pozarządowych. Szkoleniowiec uczelni wyższych w zakresie hipoterapii, organizator i realizator kursów hipoterapeutycznych.
Agnieszka Olech – instruktor. Interesuje się końmi od dziecka, posiada srebrną odznakę jeździecką, uprawnienia Instruktora Rekreacji Ruchowej oraz certyfikat Instruktora Szkolenia Podstawowego PZJ. Obecnie studiuje zootechnikę na UTP w Bydgoszczy.
Iga Przybytkowska – nasza sympatyczna i zawsze uśmiechnięta instruktorka. Jeździ konno od 14 lat. Instruktorem jazdy konnej została 4 lata temu. Obecnie studiuje ochronę środowiska na studiach magisterskich.
Agata Rybak- psycholog, hipoterapeuta, aktualnie studentka logopedii. Przez długi czas pomagała jako wolontariuszka podczas zajęć hipoterapii, a od 2014r. pracuje jako certyfikowany hipoterapeuta Polskiego Towarzystwa Hipoterapeutycznego. Poza hipoterapią pracuje jako terapeuta w przedszkolach oraz prowadzi własny gabinet psychologiczny. Uwielbia pracę z dziećmi, a podczas zajęć hipoterapii najczęściej towarzyszą jej konie rasy tinker. W wolnym czasie jeździ w tereny na końskim grzbiecie i wędruje po górach.
Patrycja Zielińska (Bruś) – fizjoterapeuta, hipoterapeuta, obecnie w trakcie Szkoły Facylitatorów Programów Rozwojowych z Końmi Horse Assisted Education. W mojej pracy z ludźmi i końmi- współterapeutami zwracam szczególną uwagę na holistyczny charakter hipoterapii. Podczas zajęć ważna jest dla mnie harmonia ciała i ducha, czyli zwracam uwagę zarówno na emocje, jakie towarzyszom spotkaniom z końmi, ale również na prawidłowe rozłożenie napięcia w ciele.