Nasz Ośrodek

Głównym atutem myślęcińskiego ośrodka „Pod aniołami” jest jego urokliwe położenie pośród różnorodnie ukształtowanych terenów Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku tuż obok Hotelu Restauracji „Pałac” i Ogrodu Botanicznego. Mieści się przy ulicy Konnej 10. Otwarty został w 1982 roku, a od 1991 roku zajmuje się    także hipoterapią przede wszystkim osób niepełnosprawnych. Operatorem jest Caritas Diecezji Bydgoskiej.
Ośrodek posiada hipodrom, padoki, stajnie z boksami dla 40 koni, powozownię oraz dwie kryte ujeżdżalnie. Daje to możliwość organizowania zawodów w skokach przez przeszkody i w powożeniu zaprzęgami, ale przede wszystkim stwarza warunki do korzystania z nauki jazdy konnej. Organizowane są tutaj także obozy jeździeckie, rajdy konne oraz biegi myśliwskie czy zawody w rzucie podkową.
Myślęciński Ośrodek Rekreacji Konnej prowadzi też pensjonat dla koni prywatnych. Jeśli zatem jesteś posiadaczem konia, a nie masz własnej stajni, opiekę nad zwierzęciem możesz zlecić fachowcom z Ośrodka, umieszczając konia w prowadzonym tu pensjonacie.
Ośrodek ma także propozycję dla przyszłych nowożeńców! Osoby, które planują ślub mogą skorzystać z eleganckiego landa, którym z prawdziwą pompą wjadą „na nową drogę życia”. W Ośrodku można je wynająć, a młodą parę w wyznaczone miejsce poprowadzi elegancki woźnica.
ORK oferuje też m.in.: przejażdżki bryczkami i tramwajem konnym, kuligi, pogonie za lisem (tzw. Hubertus), pokazy jeździeckie, rajdy konne, oprowadzanie na kucyku oraz organizację biesiad jeździeckich przy ognisku.
To właśnie w Myślęcinku znajduje się jedyny w województwie kujawsko-pomorskim tor w postaci terenowych przeszkód crossowych. Pozwala on najbardziej wytrawnym jeźdźcom na rozgrywanie zawodów w dyscyplinie Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego – wysoko ocenianych przez Polski Związek Jeździecki.

DSCN7649

 


 

NASZA KADRA

Ula Żurek – nasz niezłomny instruktor a zarazem koordynator Ośrodka. Pierwszy raz wsiadła na konia 20 lat temu. Od 2014 roku doktor nauk rolniczych w dyscyplinie zootechnika.

ula żurek

 

Agnieszka Olech – instruktor. Interesuje się końmi od dziecka, posiada srebrną odznakę jeździecką, uprawnienia Instruktora Rekreacji Ruchowej oraz certyfikat Instruktora Szkolenia Podstawowego PZJ. Obecnie studiuje zootechnikę na UTP w Bydgoszczy.

agnieszka olech

 

Iga Przybytkowska – nasza sympatyczna i zawsze uśmiechnięta instruktorka. Jeździ konno od 14 lat. Instruktorem jazdy konnej została 4 lata temu. Obecnie studiuje ochronę środowiska na studiach magisterskich.

iga przybytkowska

 

Replay – pies-instruktor

replay

 

 

10847823_741555105898270_6019881199869619708_n